הדר יוסף

מתוך ויקיפועל
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
האולם במהלך משחק
האולם במהלך משחק
מרכז הספורט הלאומי הדר יוסף
כינוי הדר יוסף
מיקום רחוב שטרית 2, תל אביב
נפתח 1995
מפעיל הועד האולימפי הישראלי
משטח פרקט
קבוצות ביתיות הפועל תל אביב
מספר מושבים 1400

אולם הספורט הדר יוסף ממוקם בשכונת הדר יוסף שבצפון מזרח תל אביב, על גדות הירקון. באולם ישנם 1400 מקומות, והוא מארח משחקי כדורסל וכדורעף בעיקר.

תיאור אולם

האולם נחנך בשנת 1995, במשחק במסגרת מוקדמות אליפות אירופה של נבחרת ישראל נגד נבחרת בוסניה, בו ניצחו האורחים 73-67 (בשורות האורחים הצטיין ננאד מרקוביץ). האולם נמצא בבעלות משותפת ושווה של עיריית תל אביב והועד האולימפי ומשמש כמתקן אימונים למתעמלים, וכן כאולם ביתי למכבי תל אביב כדורעף.

הפועל באולם

האולם שימש לקבוצה מקום אימונים בקיץ, בו היה קשה להתאמן באוסישקין הלא ממוזג. מעונת 2007/08, לאחר הריסת אוסישקין שימש האולם כאולמה הביתי של הפועל אוסישקין וכן של הפועל תל אביב. הפועל אוסישקין קיימה בו את מרבית משחקיה בחלקה השני של העונה. נגישותו ומיקומו של האולם בתחומי תל אביב היוו את הסיבות העיקריות לבחירתו כאולמה הביתי של הקבוצה, לאחר שבחלקה הראשון של העונה שיחקה באולם קרית הצעירים ברמת השרון.

חלק מאוהדי הקבוצה הביעו תרעומת על המעבר, עקב מבנהו, ש"אינו משרה אווירה חמה", לטענתם. כמו כן, באולם מתאמנות גם קבוצות הכדורסל והכדורעף של מכבי תל אביב, וכן ממוקמים בו משרדים של מועדון מכבי תל אביב. עקב כך סבורים אותם אוהדים כי האולם מזוהה יתר על המידה עם יריבתם העירונית ואינו מתאים לשמש כאולמה הביתי של הקבוצה.

בעונות הבאות העבירה הפועל תל אביב את משחקיה מדי פעם לאולמות אחרים אך הפועל אוסישקין המשיכה לשחק באולם. לאחר פירוקה של הפועל תל אביב המקורית והעברת הזכויות על השם להפועל אוסישקין בשנת 2010 המשיכה הקבוצה לשחק באולם. הפועל המשיכה לשחק באולם עד לבניית הדרייב אין ב-2015, מלבד בעונת 2012/13 בה שיחקה בבית מכבי בראשל"צ.

הרחבת האולם

בעקבות הבטחת חולדאי בזמן הריסת אוסישקין שיקים אולם חדש להפועל, הוצעו שתי אלטרנטיבות - אולם חדש באיזור הדרייב-אין, והרחבת הדר יוסף. ב-10.11.2011 פורסם בידיעות כי עקב "דחיה זמנית" בהקמת האולם בדרייב אין בעלות של 60 מיליון ש"ח, העיריה מעוניינת לקדם תוכנית להרחבת הדר יוסף ל-3,000 מקומות. על פי הכתבה הועד האולימפי השותף באולם הביע התנגדות להרחבה בטענה שעבודות הבנייה ישביתו את הפעילות באולם ויפריעו להכנות הספורטאים לאולימפיאדת לונדון 2012. אך לבסוף בוטלה התוכנית והוקם הדרייב אין.

דרכי הגעה

האולם צמוד לאיצטדיון האולימפי בהדר יוסף ומאחורי קניון רמת גן וניתן לזהותו על פי סמל התנועה האולימפית (5 הטבעות).

רכב

ישנם מספר חניונים צמודים לאולם ולרוב אין כל בעיה למצוא חנייה. לא מומלץ לחנות באדום לבן בתוך החניון מאחר ולעירייה ישנו תחביב לשלוח מדי פעם פקחים גם לשם בימים עמוסים.

  • נתיבי איילון/שדרות רוקח - יש לרדת בשדרות רוקח ולפנות לכיוון מזרח. בהמשך יש לפנות ימינה ברחוב שטרית. האולם נמצא מצד ימין.
  • כביש 4 - יש לרדת בצומת פתח תקווה ולנסוע מערבה על זבוטינסקי. בהמשך יש לעקוב אחר השילוט לקניון רמת גן (אופציה מועדפת - פניה ימינה לרחוב בן-גוריון ובסופו פנימה ימינה לרחוב אבא הילל. לאחר הקניון יש להמשיך ישר ולפנות שמאלה לרחוב שטרית (אחרי העלייה על הגשר).
  • כביש 5 - יש לרדת בצומת הכפר הירוק ולנסוע דרומה. בצומת קרית שאול יש לפנות ימינה לכיוון דרך בני אפרים. לבסוף מגיעים לצומת עם רחוב שטרית ושם יש לפנות שמאלה.

רכבת

  • תחנת בני ברק - יש לצאת מהתחנה ולפנות שמאלה. ברחוב מבצע קדש (כשמגיעים לגשר הגדול) יש לפנות ימינה. בצומת הראשון (רחוב שטרית) יש לפנות שמאלה. האולם יהיה לבסוף מצד שמאל. סה"כ - 10 דקות הליכה.
  • תחנת האוניברסיטה - יש לצאת מהתחנה לכיוון מרכז הירידים ולהמשיך ישר אל שדרות רוקח. בשדרות רוקח פונים שמאלה, והולכים עד לצומת עם רחוב שטרית שם פונים ימינה. האולם יהיה לבסוף מצד ימין. סה"כ - 20 דקות הליכה.

אוטובוסים

ישנם מספר קוי דן העוברים באיזור ועוצרים ליד האולם או במרחק מספר דקות הליכה, ביניהם 22, 40, 42, 142, 47, 48, 89, 189. לפרטים נוספים ראו אתר חברת "דן".

קישורים חיצוניים